کتاب کمال‌گرایی نسبت به همسر و درمان آن به چاپ دوم رسید


  •   23 آذر, 1401
  •   اخبار
  •   
  •   0 دیدگاه

کتاب کمال‌گرایی نسبت به همسر و درمان آن، اثر حجت الاسلام مجتبی فرهوش به چاپ دوم رسید.

این کتاب که از سوی انتشارات اخلاق و تربیت (وابسته به مؤسسه فرهنگی هنری اخلاق و تربیت نبوی قم) در ابتدای سال 1401 منتشر شده ، با استقبال خوب خوانندگان و مخاطبان مواجه شده است. 

نویسنده محترم در مورد این کتاب آورده است:

از آنجا که خانواده زیربنایی‌ترین نهاد اجتماع و از منظر اسلام محبوب‌ترین نهاد بشری است، باید بتواند در عین مؤثر بودن  در تأمین تمام نیازهای مادی و روانی زوجین، با پرورش نسل برومند و کارا، برای اجتماع نیز سودمند واقع شود. به‌طور طبیعی بین هر دو نفر در جامعه به‌جهت تعارض منافع، اختلافاتی پیش خواهد آمد که زندگی زناشویی از آن مستثنا نیست، یکی از متغیرهایی که در تعارضات زناشویی تأثیرگذار است، کمال‌گرایی است (کمال‌گرایی در دوست داشتن، در روابط عاطفی، جنسی و...) که نقش مهمی در ایجاد و تشدید آسیب‌های روانی داشته و شدیداً موجب کاهش رضایت زناشویی و افزایش ناسازگاری و بروز اختلاف‌های جدی و در نهایت منجر به طلاق عاطفی یا قانونی می‌گردد.

نویسنده در این کتاب، ضمن تبیین مفهوم کمال‌گرایی و تشریح عوامل آن، به ارائۀ راهکارهای تعدیل این مشکل پرداخته است و در آخر نیز یک بسته با عنوان بستۀ «تعدیل کمال‌گرایی نسبت به همسر»، تدوین نموده‌ است. 

این کتاب با قطع وزیری در 260 صفحه، نگاشته شده است. علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب می‌توانند با شماره تلفن‌های 09941187727 و 32935078 025 داخلی 163 تماس گرفته یا از طریق ارسال پیام به آیدی Admin_Eaep@ در پیام‌رسان ایتا برای خرید کتاب اقدام نمایند.