کتاب سلامت معنوی در خانواده؛ مؤلفه‌ها و راهکارها، منتشر شد.


  •   23 آذر, 1401
  •   اخبار
  •   
  •   0 دیدگاه

کتاب سلامت معنوی در خانواده؛ مؤلفه‌ها و راهکارها، اثر حجت الاسلام مسلم موحدی‌راد از سوی انتشارات اخلاق و تربیت (وابسته به مؤسسه فرهنگی هنری اخلاق و تربیت نبوی قم) منتشر شد.

این کتاب با هدف ارتقای سلامت معنوی اعضای خانواده و با بررسی آیات و روایات در این موضوع، در پنج فصل تدوین شده است:

در فصل اول و دوم، موضوع خانواده و سلامت معنوی در آن بیان شده است. در فصل‌های سوم تا پنجم نیز راهکارهای شناختی، عاطفی و رفتاری سلامت معنوی خانواده از دیدگاه آیات و روایات توضیح داده شده است.

نویسنده محترم در مورد این کتاب آورده است:

افزایش سلامت روان و سلامت جسم، ارتقای سازگاری زناشویی، پیش‌بینی انسجام خانوادگی، رضایت زناشویی، بهبود کیفیت زندگی مشترک، تعهد زناشویی، ارتقای سطح کارآیی خانواده و... اینها برخی از آثار سلامت معنوی بر اساس پژوهش‌ها است. سلامت معنوی خانواده در صورت افزایش و ارتقا، می تواند راهی برای کاهش طلاق و آثار بعدی آن باشد. با توجه به ارتباط تنگاتنگ بین خانواده و جامعه، ارتقای سلامت معنوی خانواده در ارتقای سلامت معنوی جامعه تأثیرگذار خواهد بود؛ و این کمک شایانی در جهت ایجاد محیط سالم و مناسب جهت تربیت افراد جامعه خواهد کرد. اگر مشتاقید نحوه رسیدن به سلامت معنوی خود و خانواده‌تان را به صورت کاربردی و عملی بدانید، مطالعه این کتاب برای شما مفید خواهد بود.

این کتاب با قطع وزیری در 240 صفحه، نگاشته شده است. علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب می‌توانند با شماره تلفن‌های 09941187727 و 32935078 025 داخلی 163 تماس گرفته یا از طریق ارسال پیام به آیدی Admin_Eaep@ در پیام‌رسان ایتا برای خرید کتاب اقدام نمایند.