کتاب راهنمای مشاوران برای خودمهارگری نوجوان در فضای مجازی، منتشر شد.


  •   23 آذر, 1401
  •   اخبار
  •   
  •   0 دیدگاه

کتاب راهنمای مشاوران برای خودمهارگری نوجوان در فضای مجازی، اثر حجت الاسلام مصطفی راهی از سوی انتشارات اخلاق و تربیت (وابسته به مؤسسه فرهنگی هنری اخلاق و تربیت نبوی قم) منتشر شد.

این کتاب با هدف ارائه الگویی کارآمد برای مشاوران، در جهت آموزش خودمهارگری در فضای مجازی به نوجوانانی است که علی‌رغم قرار گرفتن در سنین حساس که با بحران‌های مختلفی روبرو هستند، اما بخش زیادی از کاربران فضای مجازیِ پرچالش را تشکیل می‌دهند.

در فصل‌های اول تا سوم، نویسنده به توضیح موضوعات فضای مجازی، نوجوان و خودمهارگری پرداخته و در فصل چهارم به ارائه بسته آموزشی خودمهارگری نوجوان در فضای مجازی، در پانزده جلسه پرداخته است.

نویسنده محترم در مورد این کتاب آورده است:

وقتی فضای مجازی دارای حاکمان، مدیران و مجریانی باشد که به فعالیت تک‌تک کاربران نظارت دارند و به آن جهت می‌دهند، دیگر نباید فضای مجازی را یک ابزار خنثی دانست.نوجوانان که بخش زیادی از کاربران فضای مجازی را تشکیل می‌دهند، همیشه در نوک پیکان تأثیرپذیری از جهت‌گیری‌های آسیب‌زنندۀ حاکمیت غربی بر این فضا قرار داشته‌اند. بی‌شک حاکمیت کشور ایران اسلامی در سالم‌سازی و امنیت‌بخشی به این فضا باید فعال باشد؛ اما در این میان سهم فعالیت نوجوان نیز محفوظ است. نوجوان باید بداند که در این فضا و پشت پردۀ آن، چه می‌گذرد و جایگاهش کجاست و چه نقشی را باید ایفا نماید.

این کتاب با قطع وزیری در 160 صفحه، نگاشته شده است. علاقه‌مندان جهت تهیه کتاب (به همراه لوح فشرده کاربرگ‌ها) می‌توانند با شماره تلفن‌های 09941187727 و 32935078 025 داخلی 163 تماس گرفته یا از طریق ارسال پیام به آیدی Admin_Eaep@ در پیام‌رسان ایتا برای خرید کتاب اقدام نمایند.