عنوان کتاب: کمال‌گرايي نسبت به همسر و درمان آن


  •   19 شهر, 1401
  •   اخبار
  •   
  •   0 دیدگاه

کتاب کمال‌گرايي نسبت به همسر و درمان آن، اثر حجت الاسلام مجتبي فرهوش از سوي انتشارات اخلاق و تربيت (وابسته به مؤسسه فرهنگي هنري اخلاق و تربيت نبوي قم) منتشر شد. 
 


از آنجا که خانواده زيربنايي‌ترين نهاد اجتماع و از منظر اسلام محبوب‌ترين نهاد بشري است، بايد بتواند در عين مؤثر بودن  در تأمين تمام نيازهاي مادي و رواني زوجين، با پرورش نسل برومند و کارا، براي اجتماع نيز سودمند واقع شود. به‌طور طبيعي بين هر دو نفر در جامعه به‌جهت تعارض منافع، اختلافاتي پيش خواهد آمد که زندگي زناشويي از آن مستثنا نيست، يکي از متغيرهايي که در تعارضات زناشويي تأثيرگذار است، کمال‌گرايي است (کمال‌گرايي در دوست داشتن، در روابط عاطفي، جنسي و...) که نقش مهمي در ايجاد و تشديد آسيب‌هاي رواني داشته و شديداً موجب کاهش رضايت زناشويي و افزايش ناسازگاري و بروز اختلاف‌هاي جدي و در نهايت منجر به طلاق عاطفي يا قانوني مي‌گردد.

نويسنده در اين کتاب، ضمن تبيين مفهوم کمال‌گرايي و تشريح عوامل آن، به ارائ راهکارهاي تعديل اين مشکل پرداخته است و در آخر نيز يک بسته با عنوان بست «تعديل کمال‌گرايي نسبت به همسر»، تدوين نموده‌ است.  
اين کتاب با قطع وزيري در 260 صفحه، نگاشته شده است. علاقه‌مندان جهت تهيه کتاب مي‌توانند با شماره تلفن‌هاي 09941187727 و 32935078 – 025 داخلي 163 تماس گرفته يا از طريق سايت انتشارات اخلاق و تربيت به آدرس EAEP.IR اقدام به خريد اينترنتي کتاب نمايند.