روش‌های آموزش زبان بومی شده است!


  •   21 فرو, 1395
  •   موسسه
  •   
  •   0 دیدگاه
روش‌های آموزش زبان بومی شده است!

روش‌های آموزش زبان در مؤسسه اخلاق و تربیت بومی شده است!

سید رحیم راستی‌تبار؛ مدیر مرکز تخصصی آموزش زبان‌های خارجی مؤسسه آموزش عالی اخلاق و تربیت با تشریح عمده فعالیت‌های این واحد گفت: استفاده از روش‌های آموزشی بومی شده دلیل اصلی استقبال زبان آموزان از مرکز زبان این مؤسسه است.

به گزارش روابط عمومی، سید رحیم راستی تبار با اشاره به اینکه مرکز تخصصی آموزش زبان‌های خارجی از مراکز وابسته به مؤسسه آموزش عالی اخلاق و تربیت است، اظهار داشت: مرکز آموزش زبان فعالیت‌های خود را تقریباً همزمان با شروع فعالیت‌های این موسسه از سال ۱۳۹۰ شروع کرده است.
مدیر مرکز تخصصی آموزش زبان‌های خارجی مؤسسه آموزش عالی اخلاق و تربیت قم افزود: مرکز آموزش زبان به منظور تحقق اهدف موسسه آموزش عالی اخلاق و تربیت در تولید و نشر معارف اسلامی در زمینه‌های مختلف اخلاق و تربیت تأسیس شده است.


راستی تبار با بیان اینکه یکی دیگر از اهداف مرکز آموزش زبان تربیت زبان‌دان برای آموزش و پژوهش و پیام رسانی دینی در زمینه معارف اسلامی و علوم انسانی است، گفت: فعالیت‌های مرکز آموزش زبان موسسه در دو بخش آموزشی و پژوهشی تمرکز یافته است.
وی با اشاره به فعالیت‌های آموزشی موسسه آموزش عالی اخلاق و تربیت قم گفت: برگزاری کلاس‌های آموزشی چه در زمینه زبان‌های عمومی و چه زبان‌های تخصصی یکی از فعالیت‌های آموزشی در موسسه است.
مدیر مرکز آموزش زبان موسسه آموزش عالی اخلاق و تربیت قم افزود: برگزاری دوره‌های تکمیلی و کارگاهی مورد نیاز دانشکده‌های مؤسسه و برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت اردوی یک روزه به منظور دانش افزایی دانش پژوهان مؤسسه از دیگر اهداف موسسه است.
راستی تباربا بیان اینکه موسسه آموزش عالی اخلاق و تربیت قم در بخش مشاوره و راهنمایی دانشجویان و اعضای هیئت علمی در آموزش زبان انگلیسی نیرفعال است، تصریح کرد: تأمین منابع آموزشی دانشجویان و اعضای هیأت علمی مؤسسه و آماده سازی آرشیوی مناسب برای آموزش‌های خودخوان فرهیختگان مؤسسه و تأمین فرهنگ‌های لغت مختلف عمومی و تخصصی برای دانشجویان و اعضای هیأت علمی و آشناسازی برای نحوه بکارگیری آن‌ها از دیگر فعالیت‌های موسسه است.
وی با اشاره به عمده فعالیت‌های آموزشی مرکز در زمینه پذیرش زبان آموز گفت: این مرکز با فراخوان علاقمندان به فراگیری زبان و فرهیختگان علوم اسلامی و حوزوی از داخل و خارج از موسسه فعالیت‌های قابل توجهی را دارد.
مدیر مرکز آموزش زبان موسسه آموزش عالی اخلاق و تربیت قم افزود: موسسه فعالیت‌هایی از قبیل برگزاری دوره گرامر پیشرفت، برگزاری دوره آموزش کتاب ۵۰۴ به روش تداعی معانی و کدگذاری و برگزاری دوره آموزش گرامر متن محور یا گرامر تحلیلی را بر عهده دارد.
راستی تبار با تشریح فعالیت‌های پژوهشی مرکز آموزش زبان موسسه گفت: عمده فعالیت‌های پژوهشی مرکز ترجمه منابع درخواستی دانشکده‌ها، ترجمه چکیده‌های نشریات دانشکده‌ها و همکاری با کتابخانه و مرکز اسناد مؤسسه در شناسایی و گردآوری منابع تخصصی به زبانهای انگلیسی و عربی مورد نیاز دانشکده‌ها چه به شکل کتاب و چه به شکل کتاب‌های الکترونیک است.
وی با اشاره به تجهیز کتابخانه تخصصی این موسسه دانشگاهی افزود: این کتابخانه در حوزه‌های اخلاق و تربیت به دو زبان انگلیسی و عربی به آثار مکتوب و به شکل الکترونیکی تجهیز شده است.
مدیر مرکز آموزش زبان موسسه آموزش عالی اخلاق و تربیت قم با بیان اینکه فعالیت‌های آموزشی مرکز از طریق فراخوان زبان آموزان انجام می‌گیرد، خاطرنشان کرد: به منظور ارتقاء دانش زبانی زبان آموزان، فازهای مختلف ساختمان اصلی این مرکز دانشگاهی ساخته شده است.
راستی تبار افزود: با تأمین مکان لازم در نظر داریم با تربیت مبلغان برای ترویج و نشر معارف اصیل اسلامی برای پیام‌رسانی در سراسر جهان گام‌های مهمی را برداریم.
وی با تشریح فعالیت‌های مرکز آموزش زبان موسسه در آینده گفت: در حال حاضر از طریق کانال آموزشی مجازی این مرکز برای دانشجویان و اعضای هیأت علمی و کارکنان محترم مؤسسه و سایر زبان‌آموزان در سراسر کشور بخصوص برای فرهیختگان حوزه‌های علمیه و دانشگاهی از سطح مبتدی تا پیشرفته به ارائه خدمات آموزش مجازی زبان می‌پردازیم.
مدیر مرکز آموزش زبان موسسه آموزش عالی اخلاق و تربیت قم افزود: بدون شک، این آموزش‌ها که با روش‌های بسیار کارآمد ارائه می‌شود می‌تواند در ارتقای سطح علمی کشور تأثیر بسیار زیادی داشته باشد و بخش زیادی از مناطق کشورمان که دسترسی به کلاسهای آموزشی ندارند را تحت پوشش قرار دهد.
راستی تبار با اشاره به دلایل استقبال دانشجویان از دوره‌های آموزشی این مرکز گفت: استفاده از روش‌های آموزشی بومی شده و همچنین بهره گیری از بهترین روش‌های آموزش زبان مهم‌ترین دلایل استقبال دانشجویان از دوره‌های آموزشی این مرکز است.