حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد زارعان: کار در مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) نیازمند مجاهدت است


  •   03 بهم, 1398
  •   موسسه
  •   
  •   0 دیدگاه
فارسی

مراسم تکریم و معارفه حجج اسلام والمسلمین «مهدی فرمانیان» و «محمدجواد زارعان» معاونین امور بین الملل مجمع جهانی اهل بیت(ع) و حجج اسلام والمسلمین «احمد احمدی تبار» و «علیرضا ایمانی مقدم» معاونین امور فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) روز یکشنبه 29 دی‌ماه 98 در سالن جلسات ساختمان مجمع جهانی اهل بیت(ع) برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین «محمدجواد زارعان» معاون جدید امور بین الملل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در این مراسم با اشاره به روزهای تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی و حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه نظامی آمریکا که رهبر معظم انقلاب از آنها به عنوان ایام الله نام بردند ابراز امیدواری کرد که این دو حرکت نقطه عطفی برای رشد ارزش‌های انقلاب اسلامی و زمینه ساز ظهور حضرت ولی‌عصر(عج) شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه خدمت به اهل بیت(ع) و اسلام را وظیفه خود می‌دانیم افزود: نهادهای انقلابی، حضرت امام و مقام معظم رهبری که در این مسیر حرکت کرده اند بر ما منت دارند.

حجت الاسلام زارعان گفت: اگر وضعیت نهادهای انقلابی ازجمله مجمع جهانی اهل بیت(ع) را مرور کنیم می بینیم که این نهادها تحول اساسی در فضای بین المللی جهان اسلام و به خصوص جهان اهل بیتی ایجاد کرده‌اند.

معاون جدید امور بین الملل مجمع جهانی اهل بیت(ع) تصریح کرد: در کشور بوسنی و هرزگوین یک نفر شیعه حضور نداشت، اما اکنون بیش از سه هزار بوسنیایی به مکتب اهل بیت(ع) گرویده اند و این روند در حال گسترش است.

زارعان با تاکید بر اینکه شجره طبیه گرایش به تشیع به صورت تساعدی عمل خواهد کرد اضافه کرد: در یکی از کشورهای آفریقایی نهضتی که از شیعه و اهل‌بیت(ع) اتفاق افتاده هیجان برانگیز است.

مدیر سابق مجتمع آموزشی عالی امام خمینی(ره) کار در مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) را نیازمند مجاهدت دانست و گفت: اگر اتفاقی در رشد معارف اهل بیت(ع) در دنیا اتفاق افتاده نتیجه مجاهدت‌ها بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین زارعان گفت: گام دوم انقلاب و چشم اندازی که رهبر انقلاب تبیین فرموده‌اند به روشنی تکلیف ما را روشن کرده که باید زندگی خود را در مسیر ایجاد تمدن نوین جهانی اسلامی قرار دهیم.